Rehabilitacja

Przychodnia Szczecin  oferuje Państwu szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych, wykonywanych przy użyciu najnowocześniejszej aparatury przez kompetentny personel. Codziennie świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Pomagamy pacjentom mającym dolegliwości bólowe, neurologiczne, ortopedyczne, reumatyczne, w stanach pourazowych oraz również prowadzimy profilaktyczne gimnastyki grupowe.

Nasza kadra zawsze służy pomocą i radą. Nasza wiedza i doświadczenie pozwala nam z pasją dbamy o zdrowie i kondycję pacjentów.

ZAKRES USŁUG REHABILITACYJNYCH:

1. Kinezyterapia

Nasi terapeuci stosują:

  • ćwiczenia bierne, czynno-bierne
  • ćwiczenia czynne w odciążeniu (UGUL), w odciążenie z oporem
  • ćwiczenia wolne, wolne z oporem
  • ćwiczenia samowspomagane
  • ćwiczenia na przyrządach
  • ćwiczenia ogólnousprawniające
  • ćwiczenia oddechowe
  • pionizację i naukę chodu
  • ćwiczenia ogólnokondycyjne
  • wyciągi

Wykorzystujemy metody:

Metoda PNF

       Metoda, która skupia się na maksymalnym przywróceniu choremu możliwości funkcjonalnych. Skierowana jest do osób zmagających się z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi, wadami postawy. Bezbolesna metoda, która przez umiejętny opór, torowaniu ruchu i wykorzystywaniu zdrowych odcinków ciała pracuje i leczy daną dysfunkcję.

Metoda McKenziego

       Metoda pomaga diagnozować oraz leczyć zespołów bólowych kręgosłupa. Jest nieinwazyjna, bazująca na częstym powtarzaniu jednego, indywidualnie dobranego ćwiczenia. Istornie obniża ryzyko nawrotów poprzez aspekt edukacyjny i zaangażowanie pacjenta w proces leczenia.

NDT-Bobath dla dorosłych

       Metoda skierowana jest przeważnie u pacjentów z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Koncentruje się w niej do wyhamowywania reakcji nieprawidłowych poprzez normalizację napięcia mięśniowego odpowiedzialnego za prawidłową postawę i prawidłowy wzorzec ruchowy.

Metody diagnozowania i leczenia tkanek  miękkich

    Metoda ta polega na opracowywaniu poszczególnych struktur  pośrednio powiązanych  z miejscem występowania dolegliwości bólowych, co przyczynia się do poprawy aktualnego stanu zdrowia pacjenta, zmniejszenia bólu i poprawy zakresu ruchu oraz zniesienia patologicznych napięć w obrębie aparatu ruchu.

Metoda B. Mulligana

       Terapia manualna jest zwrócona głównie dla pacjentów ortopedycznych,  u których pojawiło się zaburzenie w mechanice poszczególnych segmentów ruchowych. Jej celem jest przywrócenie funkcji w obrębie stawu poprzez mobilizacje z ruchem w różnych płaszczyznach.

Terapia manualna wg Karela Lewita

         Metoda utworzona przez „ojca medycyny manualnej”. Zostaje przywrócona zaburzona funkcja dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik mobilizacji, manipulacji, technik miękkich na systemie mięśniowo-powięziowym.

Metoda Ackermanna

       Metoda zajmuje się terapią kręgosłupa, która koncentruje się  na precyzyjnej diagnozie stanu układu kostnego pacjenta oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym.  Dzięki celowanemu działaniu terapeuta odblokowuje zablokowane stawy, a co za tym idzie w ciągu jednego, lub kilku zabiegów, można usunąć lub znacznie złagodzić dolegliwości kręgosłupa.

Kinesiotaping

       Metoda terapeutyczna skupiająca się na  oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Stanowi jednej z metod tapingu. Efektywna w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Opiera się  na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Wpływa na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Zabiegi z kinesiotapingu polegają  na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, eliminowaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

Neurorehabilitacja wg metody  dr Krawczyka

       Metoda ta zwrócona jest szczególnie do pacjentów neurologicznych. Misją tej metody jest normalizacja napięcia mięśniowego, poprawa jakości chodu oraz zniesienie patologicznych wzorców. Łączy pracę funkcjonalną z wykorzystaniem przedmiotów domowych codziennego użytku.